Çanakkale 2000

Çanakkale Savaşları'nda ölen büyük dedesinin mezarını aramak için Gelibolu'ya gelen Zelandalı genç bir kadın ve Çanakkale Milli Parkı'nda bastonuyla dolaşan Türk Nine'nin akıllara durgunluk veren seksen beş yıllık sırrı…

Çanakkale 1915

Osmanlı teğmeni Ali Osman Bey ile Anzak Er Alistair John Taylor'ın birlikte insanlığa verdiği dehşetengiz ders…

Tarih kitaplarında yer almasına henüz hiçbir milletin izin vermeye hazır olmadığı büyük insanlık sınavı: Aynı adam aynı savaşta iki düşman ülkede savaş kahramanı olur mu? Ya da: Tarih düz okunacak bir metin midir? Ve tarih yeniden yazılmalı mıdır? Ve tarih yeniden yazılmalı mıdır?

“Uzun Beyaz Bulut –Gelibolu, Türk romanında heyecan verici bir yenilik. Savaşın anlamsızlığını, gizemini ve düşmanlığın ötesinde birleştirme mucizesini dünya edebiyatında pek az yazar böylesine sürükleyici bir anlatımla yaratabilmiştir.”

- Talat S. Halman

Stok Kodu
9789752890299
Boyut
13.50x19.50
Sayfa Sayısı
323
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2018-01
Kapak Türü
Ciltsiz
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
ayhan s. - 19.02.2016 12:41
1 kişi beğendi
Kitabi bir arkadaşımdan alıp okudum.Bir solukta bitirdim.Çanakkale Savaşı, ama , hiç bu tarz bir öyküyle anlatıldığını sanmıyorum.Okurken; "Acaba nerede gerçeği öğrenebileceğim?"diye bir beklentiye giriyorsunuz.Kütüphanemde olmasını isteyebileceğim bir kitap.Okumuş olmama rağmen, sipariş vereceğim.Bu arada ; "Aotearoa" Yeni Zelanda ' nın Maori adıdır ve "Uzun Beyaz Bulut Ülkesi" anlamına gelmektedir.Nene ' mizin ismi de aynı :)
Kapat